Jak schudnąć- przegląd skutecznych ćwiczeń odchudzających, Vademecum 40+. Jak schudnąć po czterdziestce, dieta zgodna z wiekiem

Trening po 40-tce: Jak ćwiczyć po 40. roku życia?

Trening po 40-tce. Jak. ćwiczyć po 40. roku życia?

Utrzymanie dobrej formy w  po 40-tce jest zasługą systematycznej aktywności fizycznej. Po 40. roku życia w naszym organizmie zachodzi dużo zmian. Tracimy 1/6 kilograma mięśni, gęstość naszych kości również spada, a nasza skóra powoli zaczyna wiotczeć. Poniżej kilka wskazówek jak utrzymać formę mimo czterdziestu lat na karku. Regularna aktywność fizyczna pomaga również walczyć ze stresem, naładowuje nas pozytywną energią. Wzmacnia naszą siłę wewnętrzną, mamy większą świadomość swojego ciała i swojej osobowości.

Wysypiaj się

Dlaczego? Bo brak snu prowadzi do wzrostu kortyzolu we krwi, który powoduje odkładanie się tłuszczu (zwłaszcza w okolicach talii), a także spowolnienie metabolizmu. Bez snu nie ma figury, więc pamiętaj o tym.

Rozgrzej się - zaczynaj trening od pajacyków

Seria 20 powtórzeń kilka razy w ciągu dnia- może wyglądać dziwnie ale biorąc pod uwagę najnowsze badania dotyczące siedzącego trybu życia - co 30 minut powinniśmy się ruszać- a skoro tak czemu  nie pajacyki - to zajmuje tylko chwilę, a podnosi tętno i przyspiesza metabolizm.

 

Postaw na trening kardio anastepnie interwały

Dzięki temu przygotujesz swój organizm do zwiększonego wysiłku, zminimalizujesz też ryzyko przetrenowania. Można na przykład przez 4 pierwsze tygodnie stosować umiarkowane ćwiczenia aerobowe (przynajmniej 4 razy w tygodniu po 30 minut),) po czym powoli zacząć wprowadzać interwały. Są męczące, ale działają bardzo szybko i świetnie kształtują mięśnie.

Reasumując:

Podstawowe zasady ćwiczeń:

  • Na początku porządnie się rozgrzej;
  • Do ćwiczeń wykorzystuj ciężarki od 0,5 do 2 kg;
  • Ćwicz 3 razy w tygodniu po 40 minut;
  • Zacznij od obciążenia, którym możesz wykonać dane ćwiczenie 8-10 razy;
  • Zrób dwie serie po 8-10 powtórzeń, jeżeli będzie za ciężko wykonaj jedną serię lub zmniejsz ilość powtórzeń;
  • Stopniowo zwiększaj obciążenie;
  • Ćwicz regularnie : spacer, jazda na rowerze, basen-  wzmocnisz swoje serce.
Mimo iże nic ie przychodzi łatwo a wysiłek nie oszukujmy się jest całkiem spory a na dodatek "żeby nam się chciało tak jak nam się nie chce" - warto ćwiczyć - dla figury, dla zdrowia i dla dobrego samopoczucia. Ćwiczę - nie tyję -warto o tym pamiętać i wpisać sobie jako motto.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *