Vademecum 40+. Jak schudnąć po czterdziestce, dieta zgodna z wiekiem

Top 5 sportów pomagających schudnąć

sport to zdrowie, powrót Top 5 sportów pomagających schudnąć

Top 5 sportów pomagających schudnąć

Sport to zdrowie i nawet najmniej forsujące ćwiczenia mają wpływ na kondycję, formę oraz sylwetkę. Tyle że często efekty wysmuklające są na tyle subtelne, że nie satysfakcjonują osób próbujących schudnąć. Oto pięć najlepszych sportów dla tych, którzy chcą stracić kilogramy:

1 Skakanka

Skakanie na skakance kojarzy nam się z zabawą z dzieciństwa, a nie z treningiem. Ten sport nadal nie jest szczególnie popularny. A powinien być, zwłaszcza wśród osób marzących o tym, by mieć smukłe, pięknie wyrzeźbione ciało. Skakanie na skakance to prawdziwy pogromca tłuszczu – 30 minut wysiłku pozwala spalić nawet 400 kilokalorii! W trakcie takiego treningu możemy wyrzeźbić łydki, uda, pośladki oraz ramiona.

 

2. Pływanie

Pływanie na basenie lub w jeziorze to idealna propozycja dla osób chcących zgubić zbędne kilogramy i sprawić, by ich ciało było bardziej wysportowane. Pół godziny pływania to wysiłek kosztujący organizm 300 kilokalorii. Obszary, które pracują wtedy najintensywniej to przede wszystkim brzuch i ramiona. Oznacza to, że pływając regularnie możemy wypracować sobie płaski brzuch i delikatnie umięśnione przedramiona. Co więcej, woda poprawia jędrność skóry. Efektem ubocznym pływania jest więc zmniejszenie się skórki pomarańczowej!

3. Bieganie

To jeden z najbardziej skutecznych sportów pomagających rozprawić się z nadwagą. Pół godziny truchtu pozwala spalić prawie 400 kilokalorii. Najciężej pracują wtedy nogi i to właśnie one najłatwiej jest wtedy wysmuklić i wyrzeźbić. Jeśli nie odpowiada nam trening cardio, bieganie zamienić można na szybki marsz lub spacer – one też pozwalają spalić sporo kalorii i poprawiają kondycję.

 

4. Jazda na rowerze

sport to zdrowie

Jest mniej męcząca niż bieganie, a i tak przynosi znaczące rezultaty. Półgodzinna jazda na rowerze pozwala spalić nawet 300 kilokalorii. Uprawiając ten sport rzeźbimy łydki, uda i brzuch, a także poprawiamy ogólną kondycję organizmu i dotleniamy się. Nawet jeśli nie masz czasu na wyprawy rowerowe, możesz przemieszczać się nim po mieście, rezygnując z komunikacji miejskiej czy samochodu. Dzięki temu regularnie będziesz spalać tłuszcz.

 

5. Taniec

sport to zdrowie
sport to zdrowie

To bardzo przyjemny, a przy tym skuteczny trening odchudzający. Podczas intensywnych, trzydziestominutowych szaleństw na parkiecie (lub w domowym zaciszu) można spalić około 200 kilokalorii. Zwykle pracują wtedy zarówno pośladki i brzuch, jak i nogi, a więc te partie ciała, na których najczęściej odkłada się tłuszcz. Jeśli podejdziemy do tańca bardziej jak do rozrywki niż do treningu, nawet nie poczujemy, że ćwiczymy, a kilogramy polecą w dół.

 

Źródło: Top 5 sportów pomagających schudnąć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *