Jak być szczupłym, Jak schudnąć- przegląd skutecznych ćwiczeń odchudzających, Odchudzanie- najlepsze sposoby, Poprawa metabolizmu - jak przyspieszyć trawienie., Vademecum 40+. Jak schudnąć po czterdziestce, dieta zgodna z wiekiem, zgrabna figura

Ogórki – coś dla ciała coś dla żołądka – właściwości, witaminy, zastosowanie i ciekawostki.

Ogórki – coś dla ciała coś dla żołądka - właściwości, witaminy, zastosowanie i ciekawostki.

Ogórki – coś dla ciała coś dla żołądka - właściwości, witaminy, zastosowanie i ciekawostki.

 

 

Ogórki zawierają związki, które działają alkalizująco, co oznacza, że posiadają zdolność odkwaszania organizmu.

  • Podobnie jak arbuzy, zawierają bardzo dużą ilość wody, są zatem niskokaloryczne i stanowią bardzo dobry składnik wszelkich diet odchudzających.
  • Stanowią środek wspomagający usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Pomagają w zwalczaniu obrzęków, w wielu chorobach układu moczowego i w chorobie reumatycznej, ale nie tylko.
  • Ogórki przyspieszają także pasaż jelitowy, zapobiegając zaparciom.
  • Ponadto ogórki znajdują swoje zastosowanie w kosmetyce, dzięki właściwościom zmniejszającym opuchliznę czy cienie pod oczami. Wyciąg z ogórka działa kojąco na skórę, łagodzi podrażnienia, a także odświeża i tonizuje skórę, nawet tę z problemami, jak trądzik. Skutecznie oczyszcza skórę oraz zmniejsza widoczność porów.
  • Pestki ogórka również korzystnie działają na organizm człowieka. Sporządzone z nich napary, niwelują dolegliwości układu moczowego.

A poza tym świetnie smakują w formie kiszonej, a sok z ogórków kiszony pobudza metabolizm, posiada żywe kultury bakterii i przynajmniej dla mnie jest pyszny:)

A  na koniec - powrót do dzieciństwa z ogórkiem w tle:)

 

Źródło: Ogórki – właściwości, witaminy, zastosowanie i ciekawostki - Bonavita.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *