Jak schudnąć- przegląd skutecznych ćwiczeń odchudzających, Vademecum 40+. Jak schudnąć po czterdziestce, dieta zgodna z wiekiem

Aplikacje ułatwiające odchudzanie czyli smartfon jako trener osobisty

Aplikacje ułatwiające odchudzanie czyli smartfon jako trener osobisty

Nie wiesz jak zacząć się odchudzać bądź kontrolować wage i spalane kalorie? Zacznij od ściągnięcia mobilnej aplikacji Okazuje się, że urządzenia mobilne mogą pomóc w realizacji marzenia o szczupłej sylwetce. Kilka przydatnych aplikacji można pobrać bezpłatnie.

Libra Weight Manager

 Służy do planowania diety i kontroli masy ciała. Użytkownik ustala, jaką wagę chce uzyskać, podaje aktualną masę i wzrost oraz układa plan dietetyczny, umożliwiający realizację tego celu. Aplikacja posiada przydatne funkcje, takiej jak obliczanie wskaźnika BMI, przeliczanie kalorii oraz określanie czasu, w którym można uzyskać oczekiwany spadek wagi. Aplikację można pobrać bezpłatnie wyświetla reklamy.

Workout Trainer: fitness coach

Działa jak osobisty trener. To narzędzie, która prezentuje prawidłowy sposób wykonywania ćwiczeń, odlicza sekundy do końca serii, informuje o czasie rozpoczęcia i zakończenia przerwy. W trakcie wykonywania ćwiczeń użytkownik słyszy głos lektora, który wydaje takie polecenia jak trener. W aplikacji dostępne są rozmaite ćwiczenia i programy treningowe.

Wiesz co jesz

Wiesz co jesz to aplikacja, która umożliwia szybkie skontrolowanie składników zwartych w pożywieniu. Można zatem przekonać się, czy dany produkt jest zgodny ze stosowaną dietą. Dzięki niej dowiemy się wszystkiego na temat spożywanego jedzenia.  Aplikacja Wiesz, co jesz dla Androida zapewnia dostęp do obszernej bazy składników wraz ze szczegółowym opisem oraz dodatków E z oznaczeniem szkodliwości lub nieszkodliwości produktów i składników żywności.

FatSecret Licznik Kalorii

Licznik Kalorii jest przede wszystkim aplikacją do prostego odnajdywania informacji o wartościach odżywczych spożywanego pożywienia i łatwego śledzenia posiłków, wysiłku fizycznego i wagi. Posiada także inne przydatne funkcje Wystarczy wprowadzić informacje na temat swojej wagi, wieku, wzrostu i rodzaju wykonywanej pracy, aby uzyskać pomoc w obniżeniu albo podwyższeniu wagi.

Endomondo Sports Tracker

Najpopularniejszą, a jednocześnie jedna z najlepszych jest Endomondo Sports Tracker. To aplikacja, która rejestruje informacje o aktywności fizycznej. Monitoruje czas treningu, pokonaną trasę oraz liczbę spalonych kalorii. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu GPS i map Google. Z Endomondo Sports Tracker korzystają przede wszystkim biegacze, rowerzyści i osoby trenujące nordig walking, jednak aplikacja sprawdza się także w przypadku innych sportów, na przykład podczas treningów na siłowni. Użytkownicy Endomondo Sports Tracker mogą komunikować się ze sobą. Aplikacja pozwala na dzielnie się swoimi osiągnięciami i obserwowanie znajomych.

MyFitnessPal

Aplikacja pozwala prowadzić szczegółowe zapiski odnośnie tego, co jesz każdego dnia. Na podstawie wprowadzonych przez ciebie danych oblicza zalecaną dzienną ilość kalorii - w zależności od tego, ile kilogramów i w jakim tempie chcesz schudnąć. Potem analizuje wartość energetyczną i odżywczą wszystkich spożywanych przez ciebie posiłków. Dodatkowo umożliwia prowadzenie dzienniczka treningów

 

To tylko część z aplikacji, które mogą pomóc zarówno w pozbyciu się nadmiernych kilogramów jak i utrzymaniu obecnej wagi i kondycji.  Dzięki takim "apkom" łatwiej jest kontrolować zarówno dietę, jak i przebieg oraz efektywność treningów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *