Vademecum 40+. Jak schudnąć po czterdziestce, dieta zgodna z wiekiem

Aplikacja MSN Zdrowie i fitness- osobisty trener

MSN Zdrowie i fitness
MSN Zdrowie i fitness

Jeśli interesujesz się sportem i zdrowym stylem życia, proponujemy aplikację z grupy nie tylko bardzo ciekawych, przydatnych, ale również wszechstronnych. MSN Zdrowie i fitness to osobisty trener, dietetyk oraz encyklopedia wiedzy o zdrowiu w postaci jednej aplikacji - od Microsoftu.

Użytkownik aplikacji posiada dostęp do ponad 1000 filmów z ćwiczeniami i treningami, porady żywieniowe przygotowane przed dietetyków, diety pomagające w prowadzeniu zdrowego trybu życia oraz medyczne wskazówki od lekarzy. Dodatkowo apka oferuje narzędzie, za pomocą którego można sprawdzić objawy popularnych chorób (co oczywiście bywa mylące - wiele objawów pasuje do kilku lub kilkunastu chorób jednocześnie), a nawet sposoby leczenia czy podstawowe zabiegi medyczne.

MSN Zdrowie i fitness to dobre rozwiązanie dla osób, u których sport, właściwa dieta i zdrowie idą w prze. Dostępne są w niej: monitor biegania, monitor diety oraz monitor ćwiczeń, doskonale spełniające swoje funkcje. Doceniając wiele korzyści w tej jednej aplikacji, można wybaczyć kilka drobnych niedociągnięć.

Krótkie i intensywne treningi stają się coraz bardziej popularne - ze względu na ich zwiększoną skuteczność w walce z tkanką tłuszczową. Ćwiczenia znane pod nazwą HIIT (czyli High Intensity Interval Training) polegają na przemiennym wykonywaniu intensywnego wysiłku w krótkim czasie z krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku. Najczęściej trwają maksymalnie do 25-30 minut.

I właśnie do takich treningów służy rekomendowana aplikacja, w której możemy samodzielnie ustawić czas przygotowania, czas interwałów, przerwę na odpoczynek oraz liczbę rund. W trakcie ćwiczeń wyświetlają się te wszystkie informacje (długość wykonanego treningu, pozostały do końca czas, ilość rund), a każdą zmianę kończy sygnał dźwiękowy.

Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej, bardzo łatwa w użytkowaniu. Polecam ją jako pomoc przy treningach interwałowych, ale również jako rozgrzewkę. Duży plus za możliwość zaplanowania treningów na 30 dni.

 

Źródło: 9. MSN Zdrowie i fitness

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *